Jetting Screws 5704070Art.nr: 3015470
Träskruv
4 mm TFT, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3015470TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
63 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3015470TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
Produktinformation
TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 20 |
|---|---|
| Diameter | 4 mm |
| Diameter huvud | 8 mm |
| Försänkt huvud | Ja |
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Övrigt |
| Höjd huvud | 2.5 |
| Längd | 70 mm |
| Längd gänga | 42 mm |
| Skruvsystem | Torx (TX) |
| Beteckning | TFT |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 70 mm
Huvuddiameter 8 mm
Bits T20
Diameter 4 mm
Ytbehandling Förzinkad
EAN 7393940019755
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
