FIXX Pro X’traArt.nr: 3053226

FIXX
Träskruv
6 mm, utvändig C4
Beskrivning
Art.nr: 3053226
FIXX Pro X’tra är en patenterad träskruv med försänkt huvud, ETA typgodkänd (16/0886). Den patenterade gängan ger snabb och sprickfritt montage med utmärkta utdragningsvärden.
Prisjakt
PriceRunner
Försäljningspris: 299 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Ej beställningsbar för tillfället
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3053226
FIXX Pro X’tra är en patenterad träskruv med försänkt huvud, ETA typgodkänd (16/0886). Den patenterade gängan ger snabb och sprickfritt montage med utmärkta utdragningsvärden.

Produktinformation

FIXX Pro X’tra är en patenterad träskruv med försänkt huvud, ETA typgodkänd (16/0886). Den patenterade gängan ger snabb och sprickfritt montage med utmärkta utdragningsvärden. FIXX Pro X’tra är även försedd med en "stamfräs" vilket reducerar indrivningen ytterligare. Skruven griper direkt i materialet vid låg belastning. Rillor under skallen hjälper att försänka skruven och lämnar en slät yta. Skruven är avsedd för montage i trä, spånskivor, plast och med plugg.
  • Material: Stål
  • Diameter: 6 mm
  • Längd: 80 mm
  • Längd gänga: 52 mm
  • Bits storlek: TX30
  • Beteckning: TFT
  • Diameter huvud: 11 mm
  • Fixx-pack: PA 6
  • Korrosivitestklass: C4
  • Utförande: Delgängad
  • Ytbehandling: Utvändig C4

Leveransomfattning

  • Bits

EAN 7333123012074

Tillverkare 

Kontakta tillverkaren Kontakta oss för mer information

Rekommenderat