Schäfer & Peters 9314802075Art.nr: 3013264
Sexkantsskruv
M20 DIN 931, M6S A4/80, 25-pack
Beskrivning
Art.nr: 3013264M-gänga. Sexkantsskruv enligt DIN 931, delgängad.
1 289 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 12-14 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3013264M-gänga. Sexkantsskruv enligt DIN 931, delgängad.
Produktinformation
M-gänga. Sexkantsskruv enligt DIN 931, delgängad.
| Tekniska data | |
| Gängstigning | 2.5 mm |
|---|---|
| Gängtyp | M (metrisk) |
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 12.5 mm |
| Längd | 75 mm |
| Längd gänga | 46 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Nyckelvidd | 30 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 20 |
| Beteckning | M6S |
| Materialkvalitet | A4-80 |
| Standard | DIN 931 |
Förpackningsstorlek 25 Styck
Längd 75 mm
Huvuddiameter 12.5 mm
EAN 7319007299212
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
