REYHER 143991240300130Art.nr: 3009005
Stålbyggnadsskruv
M30 EN 14399-4, 10.9, FZV
Beskrivning
Art.nr: 3009005CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) 10.9 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 14399-4. För godkänd CE-märkning skall skruven användas ihop med SB-Mutter10 EN 14399-4, art nr 419037-419043 (beställes separat).
Kvalitet 10.9 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004 + tolerans
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204
Klämlängd är baserat på två brickor (SB-bricka) och SB-mutter enligt EN 14399.
Kvalitet 10.9 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004 + tolerans
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204
Klämlängd är baserat på två brickor (SB-bricka) och SB-mutter enligt EN 14399.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3009005CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) 10.9 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 14399-4. För godkänd CE-märkning skall skruven användas ihop med SB-Mutter10 EN 14399-4, art nr 419037-419043 (beställes separat).
Kvalitet 10.9 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004 + tolerans
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204
Klämlängd är baserat på två brickor (SB-bricka) och SB-mutter enligt EN 14399.
Kvalitet 10.9 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004 + tolerans
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204
Klämlängd är baserat på två brickor (SB-bricka) och SB-mutter enligt EN 14399.
Produktinformation
CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) 10.9 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 14399-4. För godkänd CE-märkning skall skruven användas ihop med SB-Mutter10 EN 14399-4, art nr 419037-419043 (beställes separat).
Kvalitet 10.9 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004 + tolerans
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204
Klämlängd är baserat på två brickor (SB-bricka) och SB-mutter enligt EN 14399.
Kvalitet 10.9 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004 + tolerans
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204
Klämlängd är baserat på två brickor (SB-bricka) och SB-mutter enligt EN 14399.
| Tekniska data | |
| Gängtyp | M (metrisk) |
|---|---|
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 19 mm |
| Längd | 130 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (10.9) |
| Nyckelvidd | 50 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 30 |
| Ytskydd | Varmförzinkad |
| CE-märkning | EN 14399-4 |
| Klämlängd | 94-99 mm |
Längd 130 mm
Huvuddiameter 19 mm
Ytbehandling Varmförzinkad
EAN 143991240300130
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
