FIXX 1531670Art.nr: 3052598
Montageskruv
4.2 mm, borrspets, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3052598Montageskruv för montering av skivmaterial mot underlag av trä- eller stålregel (med godstjocklek max 2,5 mm) och för att fästa plåt mot plåt där ett plant huvud krävs. Skruven har ett lågkullrigt brickhuvud och en huvudhöjd på 2,5 mm.
336 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas 2026-04-07
Om du vill bevaka när produkten är åter i lager behöver du acceptera cookies för marknadsföring. Klicka här för att hantera cookies.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3052598Montageskruv för montering av skivmaterial mot underlag av trä- eller stålregel (med godstjocklek max 2,5 mm) och för att fästa plåt mot plåt där ett plant huvud krävs. Skruven har ett lågkullrigt brickhuvud och en huvudhöjd på 2,5 mm.
Produktinformation
Montageskruv för montering av skivmaterial mot underlag av trä- eller stålregel (med godstjocklek max 2,5 mm) och för att fästa plåt mot plåt där ett plant huvud krävs. Skruven har ett lågkullrigt brickhuvud och en huvudhöjd på 2,5 mm. Försedd med 120° spiralborrspets. Skruvdragare med varvtal 2000-3000 rpm rekommenderas vid infästning.
- Diameter: 4.2 mm
- Längd: 32 mm
- Fixx-pack: PA 6
- Diameter huvud: 10.5 mm
- Bits storlek: PH2
- Material: Sätthärdat stål
- Ytbehandling: Elförzinkad för inomhusbruk
- Korrosivitestklass: C1
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 2 |
|---|---|
| Diameter | 4.2 mm |
| Diameter huvud | 10.5 mm |
| Korrosionsklass (EN ISO 9223) | C1 |
| Längd | 32 mm |
| Material | Stål |
| Skruvsystem | Phillips (PH) |
| Typ av härdning | Sätthärdad |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Fixx-pack | PA 6 |
| Material | Sätthärdat stål |
Längd 32 mm
Huvuddiameter 10.5 mm
Bits 2
Diameter 4.2 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
Användningsmiljö Inomhus torr miljö
Korrosivitetsklass C1
EAN 7333123000156
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
