Ejot 583260Art.nr: 3005101
Borrskruv
för stål, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3005101Borrande och gängpressande skruv. Skruven borrar sitt eget hål och pressar gängor i materialet.
741 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 4-7 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3005101Borrande och gängpressande skruv. Skruven borrar sitt eget hål och pressar gängor i materialet.
Produktinformation
Borrande och gängpressande skruv. Skruven borrar sitt eget hål och pressar gängor i materialet. Avsedd för stål material. Borrkapacitet upp till 5,5 mm materialtjocklek i stål. Utförande: B-gänga, sexkanthuvud med fläns. Borrspetsen har spiralborrsgeometri som ger exakt styrning och snabb start. Övrigt: Varvtal 1800-3000 rpm.
| Tekniska data | |
| Diameter | 4.2 mm |
|---|---|
| Diameter huvud | 4.2 mm |
| Huvudform | Sexkant |
| Längd | 16 mm |
| Nyckelvidd | 7 mm |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Borrkapacitet | 2.75 mm |
| Flänsytterdiameter | 8.8 mm |
| Material | Sätthärdat stål |
Förpackningsstorlek 1000 Styck
Längd 16 mm
Huvuddiameter 4.2 mm
Diameter 4.2 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
Användningsmiljö Inomhus torr miljö
Korrosivitetsklass C1
EAN 7319615832603
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
