Camo Edge Protech 345139Art.nr: 1460007
Trallskruv
protech, C4-klassad
Beskrivning
Art.nr: 14600071750-pack trallskruv på 60x4,2 mm med djupt T15 torx-spår för kraftigt bitsgrepp och bekvämt montage. Används för dold barfotavänlig infästning.
1 318 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
3 st i buffertlager | Skickas om 5-7 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Denna produkt ingår i:
Beskrivning
Art.nr: 14600071750-pack trallskruv på 60x4,2 mm med djupt T15 torx-spår för kraftigt bitsgrepp och bekvämt montage. Används för dold barfotavänlig infästning.
Produktinformation
1750-pack trallskruv på 60x4,2 mm med djupt T15 torx-spår för kraftigt bitsgrepp och bekvämt montage. Används för dold barfotavänlig infästning.
Egenskaper
Egenskaper
- Djupt T15 torx-spår ger kraftigt bitsgrepp och bekvämt montage
- Den reverserande övre gängan drar de materielen tätt i samman och ger rent och snyggt ingångshål
- Gängans utformning ger överlägsen bärförmåga genom optimerat förhållande mellan gänga och diameter
- Patenterad mejselspets som klipper fibrerna vid skruvningen, infästningen kan därmed göras utan risk för sprickningar i materialet
- När CAMO skruv används för infästning av hårdare träslag, rekommenderas förborrning
- C4-klassad ProTech-behandlad stålskruv
- Djupt T15-spår för säkert bitsgrepp
- Reverserande övre gänga drar material tätt samman
- Patenterad mejselspets minskar risken för sprickor
- Dold barfotavänlig infästning
- 1750-pack 4,2 x 60 mm
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 15 |
|---|---|
| Diameter | 4.2 mm |
| Diameter skaft | 3.2 mm |
| Färg | Grön |
| Försänkt huvud | Ja |
| Huvudform | Cylinderhuvud |
| Längd | 60 mm |
| Material | Stål |
| Med rillor under huvudet | Ja |
| Skruvsystem | Torx (TX) |
| Ytbehandling | Lackerad |
| Max montagetjocklek | 28 mm |
Förpackningsstorlek 1750 Styck
Längd 60 mm
Bits T15
Diameter 4.2 mm
Ytbehandling Lackerad
EAN 042928175132
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

