Arvid Nilsson 60410045Art.nr: 3001902
Sexkantsskruv
M10 M6S 8.8, FZV ISO 4014
Beskrivning
Art.nr: 3001902M-gänga. Sexkantsskruv enligt ISO 4014 (DIN 931), delgängad.
429 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
7 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3001902M-gänga. Sexkantsskruv enligt ISO 4014 (DIN 931), delgängad.
Produktinformation
M-gänga. Sexkantsskruv enligt ISO 4014 (DIN 931), delgängad.
| Tekniska data | |
| Gängstigning | 1.5 mm |
|---|---|
| Gängtyp | M (metrisk) |
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 6.4 mm |
| Längd | 45 mm |
| Längd gänga | 26 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Nyckelvidd | 16 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 10 |
| Ytskydd | Varmförzinkad |
| Beteckning | M6S |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 45 mm
Huvuddiameter 6.4 mm
Ytbehandling Varmförzinkad
EAN 8714723321756
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
