Lenhovda DuplexArt.nr: 2812041
Sektionsradiator
sektionsdjup 125 mm
Beskrivning
Art.nr: 2812041Sektionsradiator med G15-anslutning och en effekt på 1008 W (DT50°). För vattenburen värme. Har ett sektionsdjup på 125 mm och en sektionsbredd på 45 mm. Levereras med konsoler, luftskruv och propp. 590 x 810 mm (H x L).
4 509 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Ej beställningsbar för tillfället
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 2812041Sektionsradiator med G15-anslutning och en effekt på 1008 W (DT50°). För vattenburen värme. Har ett sektionsdjup på 125 mm och en sektionsbredd på 45 mm. Levereras med konsoler, luftskruv och propp. 590 x 810 mm (H x L).
Produktinformation
Lenhovda Duplex är en vit sektionsradiator med G15-anslutning och en effekt på 1008 W (DT50°). För vattenburen värme. Ytbehandlingen omfattar avfettning, rostskyddsbehandling, fosfatering, grundmålning och pulverlackering. Radiatorn har ett sektionsdjup på 125 mm och en sektionsbredd på 45 mm. Levereras med konsoler, luftskruv och propp. 590 x 810 mm (H x L).
Egenskaper
Medföljande tillbehör
Egenskaper
- Färg: Vit
- Ytbehandling: Avfettning, rostskyddsbehandling, fosfatering, grundmålning och pulverlackering
- För vattenburen värme
Medföljande tillbehör
- Konsoler
- Luftskruv
- Propp
| Tekniska data: | |
| Anslutning | G15 |
| Effekt/Eldata | DT30°=523W/DT50°=1008W |
| Sektionsdjup | 125 mm |
| Sektionsbredd | 45 mm |
| Antal sektioner | 18 |
| Tryck | PN 6 |
| Höjd | 590 mm |
| Längd | 810 mm |
| Vikt | 27 kg |
- 1008 W värmeeffekt vid DT50°
- Mått 590 x 810 mm
- G15-anslutning för vattenburen värme
- Sektionsdjup 125 mm och sektionsbredd 45 mm
- Ytbehandlad med rostskydd grundmålning och pulverlackering
- 18 sektioner och tryckklass PN 6
Höjd 590
Bredd 810 cm
Färg Vit
EAN 139212001
RSK-nummer 6728429
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
