Contura Showerama SpaceArt.nr: 4096275
Duschdörr
klart glas
Beskrivning
Art.nr: 4096275Showerama Space 10-1 duschvägg med skjutdörr tillverkad i klart glas medaluminiumprofiler från Contura. Avsedd för nischmontage.
8 934 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096275Showerama Space 10-1 duschvägg med skjutdörr tillverkad i klart glas medaluminiumprofiler från Contura. Avsedd för nischmontage.
Produktinformation
Showerama Space 10-1 duschvägg med skjutdörr tillverkad i klart glas medaluminiumprofiler från Contura. Avsedd för nischmontage. Skjutdörren ger smidig öppning och är en platsbesparande lösning för badrummet.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Bredd | 1250 mm |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 1230-1270 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering i linje | 1230-1270 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 1230-1270 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för nischmontage | 1230-1270 mm |
| Lämplig för hörningång | Nej |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för montering med sidovägg | Nej |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Pendel-/Saloondörr | Nej |
| Profil | Med profil |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Transparent | Ja |
| Typ av dörr | Skjutdörr 2-delad |
| Vändbar dörr | Ja |
| Ytbehandling profil | Borstad |
| Glastyp | Klarglas |
| REACH Datum | 2024-12-16 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
Material Aluminium, Glas
Svängbar Ja
Glasutförande Klart
Höjd 2000 mm
Bredd 1250 mm
EAN 4025410633972
RSK-nummer 7302911
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
