Hansgrohe iBox universal 2Art.nr: 4080799
Inbyggnadsdel
Beskrivning
Art.nr: 4080799Hansgrohe iBox universal 2 inbyggnadsdel för enkel montering i all slags installationer sparar VVS-proffsens och din tid på byggarbetsplatsen. Anslutningsblocket är tillverkat av högkvalitativ metall.
1 441 kr
Inkl. moms
Skickas om 7-8 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4080799Hansgrohe iBox universal 2 inbyggnadsdel för enkel montering i all slags installationer sparar VVS-proffsens och din tid på byggarbetsplatsen. Anslutningsblocket är tillverkat av högkvalitativ metall.
Produktinformation
Hansgrohe iBox universal 2 inbyggnadsdel för enkel montering i all slags installationer sparar VVS-proffsens och din tid på byggarbetsplatsen. Anslutningsblocket är tillverkat av högkvalitativ metall. Tack vare förmonteringen går installationen snabbt och säkert.
- Lämplig för alla nya dusch-, badkars- och termostat färdigset för inbyggnad
- Kompatibel med andra inbyggda dusch-, badkars- och termostatfärdigset i kombination med adapterplatta (# 13588000)
- Anslutningsgänga Rp ½
- Rotationssymmetrisk montering
- Ljudbortkopplad montering
- Flexibel monteringsring för olika monteringssituationer
- Monteringsring justerbar i 5 mm steg
- Monteringsring lämplig för främre och bakre montering
- Ingen förkortning behövs tack vare glidhylsan
- Stöd för vattenpass
- Integrerat vattenpass för korrekt horisontell och vertikal justering
- Tätningsfolie permanent fixerat
- Ska monteras i typgodkänd inbyggnadsbox från Joramark (Joramark artikelnummer 30011)
| Tekniska data | |
| Antal utgående anslutningar | 0 |
|---|---|
| Automatisk spolingscykel | Nej |
| Bredd | 202 mm |
| Djup | 108 mm |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Inbyggnadsdjup | 80 mm |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Material | avzinkningsmässing, EPP-skum, värme- och ljudisolerande |
| Ljudklass | II |
| Flödesklass | B |
| Strömförsörjning | DN16 rör |
| Minsta monteringsdjup | 80 mm |
| Maximalt monteringsdjup | 108 mm |
EAN 4059625316900
RSK-nummer 8295150
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
