Mora MMIX II 334005Art.nr: 4067230
Badkarsblandare
40 c/c, krom
Beskrivning
Art.nr: 4067230Klassisk badkarsblandare MMIX från Mora i kromat utförande med rak form och ett djärvt uttryck. Även insidan har fått sig en uppgradering i form av en förbättrad termostat för bästa tänkbara energieffektivitet.
3 263 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
2 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067230Klassisk badkarsblandare MMIX från Mora i kromat utförande med rak form och ett djärvt uttryck. Även insidan har fått sig en uppgradering i form av en förbättrad termostat för bästa tänkbara energieffektivitet.
Produktinformation
Klassisk badkarsblandare MMIX från Mora i kromat utförande med rak form och ett djärvt uttryck. Även insidan har fått sig en uppgradering i form av en förbättrad termostat för bästa tänkbara energieffektivitet. Välj mellan blandare med inlopp ner eller inlopp upp.
| Tekniska data | |
| Accentfärg | Krom |
|---|---|
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Basfärg | Krom |
| Centrumavstånd | 40 mm |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" |
| Material armatur | Mässing |
| Montering | Vägg |
| Placering utlopp | Uppåt |
| REACH Datum | 2024-01-31 |
Material Mässing
CC-mått 40 mm
Färg Krom
EAN 7391887267185
RSK-nummer 8245071
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
