Mora Style MMIX IIArt.nr: 4067204
Köksblandare
krom
Beskrivning
Art.nr: 4067204MMIX II style är en högkvalitativ blandare med modern design, utvecklad med Moras unika miljökoncept som grund.
2 325 kr
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067204MMIX II style är en högkvalitativ blandare med modern design, utvecklad med Moras unika miljökoncept som grund.
Produktinformation
MMIX II style är en högkvalitativ blandare med modern design, utvecklad med Moras unika miljökoncept som grund.
| Tekniska data | |
| Accentfärg | Krom |
|---|---|
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | Ansl. 10 (3/8") |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Krom |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 234 mm |
| Material armatur | Mässing |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Modell/Utförande | Mekanisk |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Möjlighet att begränsa utloppets max. svängradie | Ja |
| Självstängande | Nej |
| Total bygghöjd | 334 mm |
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Utloppets svängradie | 90-360 ° |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Ytskydd | Förkromad |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
| REACH Datum | 2021-11-23 |
| REACH Informationsplikt | Ja |
Piplängd 234 mm
Höjd 334 mm
Diskmaskinsavstängning Nej
Färg Krom
Antal grepp 1 st
EAN 7391887269622
RSK-nummer 8312155
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
