Mora MMIX II 332152Art.nr: 4067213
Köksblandare
anslutning för bänkdiskmaskin, krom
Beskrivning
Art.nr: 4067213MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
2 965 kr
Inkl. moms
Skickas om 10-17 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067213MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
Produktinformation
MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
| Tekniska data | |
| Accentfärg | Krom |
|---|---|
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | Ansl. 10 (3/8") |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Krom |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 238 mm |
| Material armatur | Mässing |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6 l/min |
| Med kopplingar | Ja |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Modell/Utförande | Mekanisk |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Möjlighet att begränsa utloppets max. svängradie | Ja |
| Självstängande | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Ja |
| Total bygghöjd | 391 mm |
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Utloppets svängradie | 60-360 ° |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Ytskydd | Förkromad |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
| REACH Datum | 2021-11-23 |
Piplängd 238 mm
Utdragbar dusch Nej
Höjd 391
Diskmaskinsavstängning Ja
Färg Krom
EAN 7391887269714
RSK-nummer 8312169
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
