Venture Home LevelsArt.nr: 4086126
Matstol
beige, 2-pack
Beskrivning
Art.nr: 4086126Levels matstol är en modern klassiker som förenar enkelhet med elegans. Med sina raka linjer och den stilfulla ribbade designen skapar den en tidlös känsla som passar lika bra runt matbordet i trädgården som på altanen eller i uterummet.
1 358 kr
Inkl. moms
Skickas 2026-05-28
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086126Levels matstol är en modern klassiker som förenar enkelhet med elegans. Med sina raka linjer och den stilfulla ribbade designen skapar den en tidlös känsla som passar lika bra runt matbordet i trädgården som på altanen eller i uterummet.
Produktinformation
Levels matstol är en modern klassiker som förenar enkelhet med elegans. Med sina raka linjer och den stilfulla ribbade designen skapar den en tidlös känsla som passar lika bra runt matbordet i trädgården som på altanen eller i uterummet. De generösa armstöden ger extra komfort och inbjuder till långa, avslappnade middagar i gott sällskap. Den ljusa färgen förstärker det fräscha uttrycket och gör att stolen smälter in i alla miljöer – oavsett om du vill skapa en minimalistisk matplats eller en varm, ombonad atmosfär. Levels matstol är det självklara valet för dig som söker både funktion och form i perfekt harmoni.
| Tekniska data | |
| Huvudfärg | Beige |
|---|---|
| Material totalt sits/rygg | Polywood |
| Material ben | Aluminium |
| Total höjd | 90 cm |
| Total bredd | 58 cm |
| Totalt djup | 60 cm |
| Sitthöjd | 42 cm |
| Sittbredd | 41 cm |
| Sittdjup | 45 cm |
| Armstödets höjd | 20 cm |
| Armstödets bredd | 4 cm |
| Ytfinish/beläggning | Pulverbeläggning |
| Viktkapacitet | 110 kg |
| Stapelbar | Ja |
| Dyna ingår? | Nej |
Serie Venture Home Levels
EAN 7340220865977
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
