Brafab SamvaroArt.nr: 4086181
Karmstol
Beskrivning
Art.nr: 4086181En snygg och stilren karmstol med uttrycket från den populära Samvaro-serien. Har en avslappnad lutning som fungerar både för måltider och vila.
2 600 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 3-4 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086181En snygg och stilren karmstol med uttrycket från den populära Samvaro-serien. Har en avslappnad lutning som fungerar både för måltider och vila.
Produktinformation
En snygg och stilren karmstol med uttrycket från den populära Samvaro-serien. Har en avslappnad lutning som fungerar både för måltider och vila. Verkligen bekväm tack vare de tjocka dynorna, som dessutom är formade för extra stöd i ryggen.
En modern och samtidigt klassisk serie i aluminium som bjuder på en rad kombinationsmöjligheter. De runda och mjuka formerna skapar en trivsam och inbjudande känsla i denna nya serie där detaljerna står i fokus. Finns med stomme i vit, grå eller khaki aluminium.
En modern och samtidigt klassisk serie i aluminium som bjuder på en rad kombinationsmöjligheter. De runda och mjuka formerna skapar en trivsam och inbjudande känsla i denna nya serie där detaljerna står i fokus. Finns med stomme i vit, grå eller khaki aluminium.
| Tekniska data | |
| Kollektion | Samvaro |
|---|---|
| Färg | Vit/Pearl grey |
| Material | Aluminium, Textilene, Olefin |
| Egenskap | Vattentåliga dynor (TPU-liner) |
| Bredd | 60 cm |
| Djup | 71 cm |
| Höjd | 92 cm |
| Sitthöjd | 47 cm |
| Nettovikt/st | 8 kg |
Serie Brafab Samvaro
EAN 7393260038788
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
