Venture Home ChiosArt.nr: 4086143
Matgrupp
Beskrivning
Art.nr: 4086143Chios är en elegant matgrupp som kombinerar tidlös form med praktisk komfort. Gruppen består av ett runt bord och fyra stolar i en stilren design som ger ett modernt och enhetligt uttryck.
4 499 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 3-4 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086143Chios är en elegant matgrupp som kombinerar tidlös form med praktisk komfort. Gruppen består av ett runt bord och fyra stolar i en stilren design som ger ett modernt och enhetligt uttryck.
Produktinformation
Chios är en elegant matgrupp som kombinerar tidlös form med praktisk komfort. Gruppen består av ett runt bord och fyra stolar i en stilren design som ger ett modernt och enhetligt uttryck.
Den runda bordsformen skapar en naturlig samlingspunkt där alla kan mötas på samma villkor – perfekt för både vardagsmiddagar och festliga tillfällen. Med sitt ljusa och stilrena utseende blir Chios matgrupp en vacker och funktionell mittpunkt på din altan, balkong eller i trädgården.
Den runda bordsformen skapar en naturlig samlingspunkt där alla kan mötas på samma villkor – perfekt för både vardagsmiddagar och festliga tillfällen. Med sitt ljusa och stilrena utseende blir Chios matgrupp en vacker och funktionell mittpunkt på din altan, balkong eller i trädgården.
| Tekniska data | |
| Huvudfärg bord | Beige |
|---|---|
| Huvudfärg stol | Beige |
| Huvudmaterial stol | Stål, Polypropen |
| Huvudmaterial bord | Härdat glas |
| Material ben stol | Stål |
| Material bordsskiva | Aluminium, Härdat glas |
| Material ben bord | Stål |
| Armstödets bredd stol | 2.5 cm |
| Armstödets höjd stol | 19 cm |
| Höjd stol | 83 cm |
| Bredd stol | 51.5 cm |
| Djup stol | 59 cm |
| Diameter bord | 90 cm |
| Längd mellan ben bord | 55 cm |
| Bordsskivans tjocklek | 2.5 cm |
| Bord höjd | 71 cm |
| Dyna ingår? | Nej |
| Ytfinish/beläggning bord | FALSK |
| Antal sittplatser | 4 |
| Viktkapacitet bord | 100 kg |
| Viktkapacitet stol | 150 kg |
EAN 7340220870292
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
