Venture Home MessinaArt.nr: 4086081
Loungeset
Beskrivning
Art.nr: 4086081Messina är ett elegant loungeset som kombinerar modern form med avslappnad känsla. Setet består av två generösa fåtöljer med mjuka dynor i ett härligt randigt tyg samt ett smidigt bord – perfekt för kaffekoppen, kvällsdrinken eller favoritboken.
2 901 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 2-4 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086081Messina är ett elegant loungeset som kombinerar modern form med avslappnad känsla. Setet består av två generösa fåtöljer med mjuka dynor i ett härligt randigt tyg samt ett smidigt bord – perfekt för kaffekoppen, kvällsdrinken eller favoritboken.
Produktinformation
Messina är ett elegant loungeset som kombinerar modern form med avslappnad känsla. Setet består av två generösa fåtöljer med mjuka dynor i ett härligt randigt tyg samt ett smidigt bord – perfekt för kaffekoppen, kvällsdrinken eller favoritboken.
De bekväma kuddarna och den stilrena ramen gör Messina till en möbelgrupp som både är inbjudande och dekorativ. Oavsett om du placerar det på altanen, balkongen eller i trädgården blir Messina loungeset snabbt en favoritplats för avkoppling och sociala stunder.
De bekväma kuddarna och den stilrena ramen gör Messina till en möbelgrupp som både är inbjudande och dekorativ. Oavsett om du placerar det på altanen, balkongen eller i trädgården blir Messina loungeset snabbt en favoritplats för avkoppling och sociala stunder.
| Tekniska data | |
| Huvudfärg bord | Beige |
|---|---|
| Huvudfärg stol | Beige |
| Material bordsskiva | Glas |
| Huvudmaterial stol | Stål |
| Material ben bord | Stål |
| Material ben stol | Stål |
| Bord bredd | 40 cm |
| Bord längd | 50 cm |
| Bord höjd | 45 cm |
| Armstödets höjd stol | 31 cm |
| Bredd stol | 75 cm |
| Sitthöjd stol | 30 cm |
| Bordsskivans tjocklek | 2 cm |
| Armstödets bredd stol | 2.5 cm |
| Djup stol | 75 cm |
| Sittbredd stol | 70 cm |
| Höjd stol | 61 cm |
| Sittdjup stol | 40 cm |
| Dyna ingår? | Ja |
| Viktkapacitet bord | 30 kg |
| Viktkapacitet stol | 120 kg |
EAN 7340220867971
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
