Brafab NovaArt.nr: 4086189
Soffgrupp
Beskrivning
Art.nr: 4086189En modern loungeserie med sofistikerat uttryck. Den djupa sitsen och dynorna med vattenavvisande TPU-liner ger bestående komfort och praktisk funktion.
15 171 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 3-4 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086189En modern loungeserie med sofistikerat uttryck. Den djupa sitsen och dynorna med vattenavvisande TPU-liner ger bestående komfort och praktisk funktion.
Produktinformation
En modern loungeserie med sofistikerat uttryck. Den djupa sitsen och dynorna med vattenavvisande TPU-liner ger bestående komfort och praktisk funktion. Den generösa lutningen förstärker känslan av avkoppling, medan inlägg i massiv teak på armstöden tillför naturlig värme och en elegant kontrast mot aluminiumramen. Serien går dessutom att stapla för enkel förvaring.
| Tekniska data | |
| Kollektion | Nova |
|---|---|
| Färg | Antracit/Soft Dawn |
| Material | Aluminium, Återvunnen polyester, Teak |
| Egenskap | Vattentåliga dynor (TPU-liner) |
| Bredd | 72 / 202 cm |
| Djup | 87 cm |
| Höjd | 90 cm |
| Sitthöjd | 45 cm |
| Karmhöjd från golv | 60 cm |
| Rygghöjd | 46 cm |
| Nettovikt/st | 49,9 kg |
EAN 7393260064992
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
