Brafab UpperArt.nr: 4086196
Modulsoffa
mittdel
Beskrivning
Art.nr: 4086196Addera denna mittmodul till din Upper-soffa för att bygga större, eller låt den stå som en fristående del på en mindre yta – till exempel en balkong. En renodlad, modern sofflösning med smart modulflexibilitet – med en fantastisk komfort.
5 354 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 3-4 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086196Addera denna mittmodul till din Upper-soffa för att bygga större, eller låt den stå som en fristående del på en mindre yta – till exempel en balkong. En renodlad, modern sofflösning med smart modulflexibilitet – med en fantastisk komfort.
Produktinformation
Addera denna mittmodul till din Upper-soffa för att bygga större, eller låt den stå som en fristående del på en mindre yta – till exempel en balkong.
En renodlad, modern sofflösning med smart modulflexibilitet – med en fantastisk komfort. Alla delar levereras i en kartong för enkel hantering och kan staplas i varandra för te.x. smidig vinterförvaring. En robust aluminiumram bär upp generösa sitt- och ryggdynor, fyllda med syntetdun för en mjuk men stödjande känsla. Designen i staketstil tillför karaktär, och mittenmodulen fungerar lika bra fristående som i kombination. Finns i vänster-, höger- och mittmodul.
En renodlad, modern sofflösning med smart modulflexibilitet – med en fantastisk komfort. Alla delar levereras i en kartong för enkel hantering och kan staplas i varandra för te.x. smidig vinterförvaring. En robust aluminiumram bär upp generösa sitt- och ryggdynor, fyllda med syntetdun för en mjuk men stödjande känsla. Designen i staketstil tillför karaktär, och mittenmodulen fungerar lika bra fristående som i kombination. Finns i vänster-, höger- och mittmodul.
| Tekniska data | |
| Kollektion | Upper |
|---|---|
| Färg | Light Grey/Digi Grey |
| Material | Aluminium, Återvunnen polyester |
| Egenskap | Byggbar, med dyna |
| Bredd | 112 cm |
| Djup | 78 cm |
| Höjd | 87 cm |
| Sitthöjd | 45 cm |
| Sittdjup | 50 cm |
| Rygghöjd | 43 cm |
| Nettovikt/st | 16,8 kg |
Serie Brafab Upper
EAN 7393260064961
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
