Ryobi ONE+ RY18HT50A-120Art.nr: 4034040
Ryobi
Häcksax
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034040
Ryobi RY18HT50A-120 är en häcksax inom 18V ONE+ serien, och den levereras med ett Lithium+ 2,0Ah-batteri. Den har ett 50 cm långt svärd med diamantslipade knivar och en grenkapacitet på 24 mm.
Inkl. moms
2 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034040
Produktinformation
Ryobi RY18HT50A-120 är en häcksax inom 18V ONE+ serien, och den levereras med ett Lithium+ 2,0Ah-batteri. Den har ett 50 cm långt svärd med diamantslipade knivar och en grenkapacitet på 24 mm. Häcksaxens innovativa och slimmade design inkluderar ett ergonomiskt loophandtag för utmärkt balans och maximal användarkomfort. RY18HT50A-120 har också en automatisk broms av knivarna för ökad säkerhet. Levereras med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under trimningen.
  • Lättviktsdesign för god komfort även vid långvarig användning
  • 50 cm svärd med 24 mm klippkapacitet ger tillräckligt med kraft för att klara även stora jobb
  • Diamantslipade knivar för rena och precisa snitt
  • HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under tiden du trimmar
  • 1 st Svärdskydd
  • 1 st Batteri, 18V, 2.0Ah
  • 1 st Laddare
Tekniska data
Kraftkälla18V
Batterikapacitet2 Ah
Kapkapacitet24 mm
Svärdlängd50 cm
Bakre handtagLINEA
Varvtal1350 varv/minut
SvärdtypDiamantslipat
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))89,6
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))2,7
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå2,3 m/s²
Ljudeffekt89,6 dB Lwa
Vikt, med batteri (EPTA)2,8 kg
Vikt, utan batteri2,4 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 500 mm
Spänning 18 V