EGO LMX5300SPArt.nr: 4049147
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Inkl. moms
Skickas om 7-8 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
De dubbla batteriportarna ger Peak Power™ till gräsklipparen när mer energi behövs, medan 1600W-motorn har gott om vridmoment, vilket ger hög effekt vid tuffa klippförhållanden.
- Gjutet aluminiumchassi för robust och stabil drift
- Dubbel batteriport med Peak Power vid hög belastning
- 1600 W motor med högt vridmoment
- Självgående drift med variabel hastighet
- 53 cm klippbredd för större ytor
- 85 liters uppsamlare för längre klippintervall
| Tekniska data | |
| Strömförsörjning | Batteri |
|---|---|
| Märkspänning | 56 V |
| Skärbredd | 530 mm |