Bosch DIY AdvancedRotak 36V-44-750Art.nr: 4064967
Bosch DIY
Gräsklippare
med batteri och laddare
Inkl. moms
Skickas om 7-11 dagar
Produktinformation
Håll stora gräsmattor vackra och spara tid med en kraftfull, effektiv klipprestanda på 44 cm hos den sladdlösa gräsklipparen AdvancedRotak 36V-44-750 från Bosch. Denna robusta gräsklippare har en borstlös motor för utmärkt kapning och längre livslängd, och är utformad för optimal klippning av långt eller kort gräs. Många funktioner gör det enklare och bekvämare att klippa; Ergoflex-handtag för enkel manövrering, och klipphöjden kan justeras till 7 olika inställningar, från 25 mm till 80 mm, med ett knapptryck. För snygga och prydliga gräsmattor samlar en textilpåse på 50 l upp det avklippta gräset och en indikator informerar dig om när påsen är full. När gräsmattan är klar så kan gräsklipparen enkelt förvaras tack vare den fällbara gräsuppsamlaren och Ergoslide. Den inbyggda Bosch Syneon Technology ger optimal effekt och maximal drifttid. Verktyget ingår i systemet 36V POWER FOR ALL. Ett batteri kan användas i alla 36V POWER FOR ALL-verktyg.
  • Utmärkt klipprestanda och längre livslängd tack vare borstlös motor
  • Bekväm manövrering och enkel förvaring tack vare Ergoflex-handtagen med Ergoslide
  • Gräsuppsamlingspåse i hög kvalitet med nivåindikator
  • Syneon Technology för optimal effekt och maximal drifttid
  • Kompatibel med Bosch 36V POWER FOR ALL-batteri
Leveransomfattning
  • 1 styck Batteri 36V 4,0 Ah
  • 1 styck Laddare AL 36V-20
Tekniska data
Batterispänning36 V
Laddtid3,10 h
Fungerar med batterikapacitet6,0 Ah
Snabbladdningstid80%-laddning på 144 min.
Arbetsbredd44 cm
KlippsystemRotorkniv
Gräsuppsamlingsvolym50 l
Klipphöjd25 – 80 mm
Klipphöjdsjustering7 steg, centralt
Handtag"ErgoSlide-System"
Verktygsmått (L x B x H)1310 x 470 x 1080 mm
Vikt16,5 kg
Klippbredd 440 mm
Klipphöjd 25 mm, 80 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V