Makita DCL180ZBArt.nr: JY14531
Dammsugare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: JY14531Makita DCL180ZB är en sladdlös, batteridriven 18V dammsugare med en kapacitet på 650ml och drifttid upp till 20 min. Låg ljudnivå för bekväm arbetsmiljö och en utmärkt sugeffekt på 30W.
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Makita DCL180ZB är en sladdlös, batteridriven 18V dammsugare med en kapacitet på 650ml och drifttid upp till 20 min. Låg ljudnivå för bekväm arbetsmiljö och en utmärkt sugeffekt på 30W.
- Portabel sladdlös dammsugare på 18V
- Stark sugeffekt på 30W
- T-munstycke med förbättrad rörlighet
- Tystgående, endast 71dB
- Drifttid mellan 10-20 minuter
- Ergonomisk design med gummerade handtag
Leveransomfattning
- 1 styck dammfilter
- 1 styck prefilter
| Tekniska data: | |
| Kapacitet | 650 ml |
| Max luftintag | 1,3m3/min |
| Driftstid (max/min) | ca 20min |
| Batterispänning | 18 V |
| Vikt | 1,2 kg |
| Mått (LxBxH) | 476 x 114 x 152 mm |
Ryggburen Nej
Spänning 18 V