Makita B-47064Art.nr: 4081083
Sågklinga
52 tänder
Beskrivning
Art.nr: 4081083SPECIALIZED sågklinga för sladdlösa sågar. Klingans syfte är att säkerställa att en batteriladdning räcker till fler sågningar.
971 kr
Inkl. moms
Skickas om 8-10 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4081083SPECIALIZED sågklinga för sladdlösa sågar. Klingans syfte är att säkerställa att en batteriladdning räcker till fler sågningar.
Produktinformation
SPECIALIZED sågklinga för sladdlösa sågar. Klingans syfte är att säkerställa att en batteriladdning räcker till fler sågningar. Tack vare de smalare tänderna som ger mindre motstånd drar den sladdlösa cirkelsågen mindre kraft från batteriet. Valet av tandform ger också positiva resultat på antalet sågningar. Valet av laserspår bidrar också till fler sågningar per full batteriladdning. De gör att klingan vibrerar mindre, och mindre vibrationer minskar motståndet på maskinen, som därför förbrukar mindre kraft.
| Tekniska data | |
| Antal tänder | 52 |
|---|---|
| Diameter hål | 20 mm |
| Diameter sågblad/klinga | 150 mm |
Drifttyp Batteridriven
Klinghålsdiameter 20 mm
Klingdiameter 150 mm
Antal tänder 52 T
Klingbredd 1.6 mm
EAN 088381454278
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
