Gratis frakt över 999 kr*

Bosch Expert Tough MaterialArt.nr: 3103343

Bosch
Hålsåg
med adapter & tillbehör
Beskrivning
Art.nr: 3103343
Mångsidig hålsåg till slagborr och slagskruvdragare, för sågning i bland annat trä, tegel, mjukt kakel och plåtar i rostfritt stål. Levereras med adapter och tillbehör.
Prisjakt
PriceRunner
575 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter

Skickas om 7-11 dagar

Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3103343
Mångsidig hålsåg till slagborr och slagskruvdragare, för sågning i bland annat trä, tegel, mjukt kakel och plåtar i rostfritt stål. Levereras med adapter och tillbehör.

Produktinformation

Mångsidig hålsåg till slagborr och slagskruvdragare, för sågning i bland annat trä, tegel, mjukt kakel och plåtar i rostfritt stål. Levereras med adapter och tillbehör. Utrustad med individuellt slipade hårdmetalltänder av hög kvalitet. För användning med den nyckelfria spindeln Bosch Power Change Plus, som erbjuder precision och robusthet.

De flesta hålsågar för trä och metall verkar fungera bra – tills du träffar en härdad spik eller skruv. Då tjuter och ryker de och slipar tills tänderna slits ner, och ändå har du bara fått ett halvt hål. Med sina hårdmetalltänder saktar EXPERT Tough Material knappt ner när den träffar metall – den skär snyggt igenom och fortsätter att skära hål efter hål.

Bosch EXPERT Tough Material hålsåg är en utmärkt allroundhålsåg för alla hantverkare – ett halvt hål är ju faktiskt inget hål.
  • Lång livslängd
  • Extrem hållbarhet är inbyggd i Bosch Carbide Technology
  • Individuellt slipade hårdmetalltänder av hög kvalitet
  • För användning med Bosch Power Change Plus nyckelfri spindel: erbjuder precision och robusthet
  • Individuellt slipade hårdmetalltänder av hög kvalitet
  • Patenterad slitsdesign för bättre sikt och pluggborttagning
Tekniska data 
Diameter68 mm
Arbetslängd60 mm

Serie Bosch EXPERT

EAN 4059952535968

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Rekommenderat