Leica Disto GLB30Art.nr: AD52225
Laserglasögon
med extra solglas
Beskrivning
Art.nr: AD52225Laser- och solskyddsglasögonen underlättar för dig att se den röda punkten/linjen från lasermätare. Det röda glaset förstärker laserljuset.
1 119 kr
Inkl. moms
Skickas om 10-17 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: AD52225Laser- och solskyddsglasögonen underlättar för dig att se den röda punkten/linjen från lasermätare. Det röda glaset förstärker laserljuset.
Produktinformation
Leica Disto GLB30 är en kombinerad laser- och solskyddsglasögonen som ger förbättrad synlighet av röda laserprickar och linjer från lasermätare i ljusa rum och utomhus upp till 15 meter. Det röda glaset förstärker laserljuset. Egenskaper 3 i 1 - Leica Disto GLB30 har både linser för lasersynlighet, säkerhet samt solskydd. Säkerhetsglasen samt solglasen är icke dimbildningsbara. Alla tre linser är reptåliga. För förbättrad synlighet av röda laser prickar eller linjer i ljusa rum eller utomhus upp till 15 meter. Med sina 18 gram är laserglasögonen mycket lätt. En lacksystemsfunktion med nanotektik. Den mjuka plasten garanterar maximal komfort och utmärkta halkskyddsegenskaper. Inklusive microfiberväska som även kan användas för rengöring.
EAN 7640110692769
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Anders Forsgren, 6 januari
Bra att ha eftersom det är svårt att se red dot utan dessa
Tomas, 20 maj
Gjorde det verkligen lättare att lasern i dagsljus
