Irwin Pro Clamp MArt.nr: 3081028
Skruvtving
450 kg
Beskrivning
Art.nr: 3081028Irwin Pro Clamp M är en skruvtving med en spännvidd på 800 mm som tillhandahåller den passform, de funktioner och det tryck som tunga fastspänningsjobb kräver.
341 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
1 st i lager | Skickas måndag, 8 dec.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3081028Irwin Pro Clamp M är en skruvtving med en spännvidd på 800 mm som tillhandahåller den passform, de funktioner och det tryck som tunga fastspänningsjobb kräver.
Produktinformation
Irwin Pro Clamp M är en skruvtving med en spännvidd på 800 mm som tillhandahåller den passform, de funktioner och det tryck som tunga fastspänningsjobb kräver. Skruvtvingen är utrustad med ett 3-komponentshandtag för högre spänntryck och bättre komfort. En ny ribbplacering ger högre kraft och lägre vikt så att tvingen kan stå horisontellt eller vertikalt. Yrkesmän får den fastspänning som krävs för att få jobbet gjort. Den galvaniserade skenan ger större mekanisk kraft, stabilitet och rostskydd.
- Termoplastisk elastomer (TPE) - Skyddsdynorna sitter fast för att förhindra förluster och tillhandahåller god friktion mot arbetsytan utan namnvärd märkning
- 3-komponentshandtag för högre spänntryck och bättre komfort
- Utökad prestanda - Ny ribbplacering ger högre kraft och lägre vikt så att skruvtvingen kan stå horisontellt eller vertikalt
- Galvaniserad skena - Ger större mekanisk kraft, stabilitet och rostskydd
| Tekniska data | |
| Spännvidd | 800 mm |
| Spännkapacitet | 450 kg |
Spännvidd, max. 800 mm
Spännvidd, min. 0 mm
EAN 5706915035728
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
