LP Batteries LPYB12A-3Art.nr: 4080514
Startbatteri
12V, 12 Ah
Beskrivning
Inkl. moms
Skickas om 8-9 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Se ersättning
LPYB7-3 ersätter YB7-3 och YB7L-B
LPYB7-4 ersätter YB7-4 och YB7-A
LPYTX9A-3 ersätter YB9L-B och YB9L-A2
LPYTX9A-4 ersätter YB9B och YB9-B
LPYB12A-3 ersätter YB12A-3, YB12AL-A2 och YB12AL-A
LPYB12A-4 ersätter YB12A-4, YB12A-A och YB12A-B
LPYTX30L ersätter YB30L-B
Se ersättning
LPYTX30L ersätter YB30L-B
| Tekniska data | |
| Bredd | 80 mm |
|---|---|
| Höjd inklusive pol | 160 mm |
| Kallstartström (EN) | 165 A |
| Lämpligt för batteriladdarenhet | Ja |
| Längd | 135 mm |
| Modell/Utförande | AGM (Absorbent Glas Mat) |
| Märkspänning | 12 V |