Endurance ELB12-100HEAT-L5Art.nr: 4080526
Förbrukningsbatteri
12V, 100 Ah
Beskrivning
Inkl. moms
Skickas om 8-9 dagar
| Tekniska data | |
| Batteristyringssystem (BMS) integrerat | Ja |
|---|---|
| Bredd | 176 mm |
| Höjd inklusive pol | 190 mm |
| Kapacitet 20h | 100 Ah |
| Kapacitet/Kapacitans | 1280 Wh |
| Laddningstemperatur | -20-+60 |
| Längd | 355 mm |
| Max. laddningsström | 80 A |
| Max. utmatningsström | 100 A |
| Modell/Utförande | Litiumjon (Li-ion) |
| Märkspänning | 12.8 V |
| Tillämpning | Cyklisk |
| Urladdningstemperatur | -20-+60 |
| Vikt | 13 kg |
| Inbyggt värmesystem | Ja |
| Klack | B13 |
| Livscykel vid 100% urladdningsdjup (DOD) | 2000 |