Gratis frakt över 999 kr*

Schneider Electric ExxactArt.nr: 3022561

Schneider Electric
Dimmer
vrid, transistor
Beskrivning
Art.nr: 3022561
Vriddimmer för ljusreglering av glödljus, 230V halogenlampor (R) och de flesta typer av elektroniska transformatorer (C). Till och frånslag via tryck på vred.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3022561
Vriddimmer för ljusreglering av glödljus, 230V halogenlampor (R) och de flesta typer av elektroniska transformatorer (C). Till och frånslag via tryck på vred.

Produktinformation

Vriddimmer för ljusreglering av glödljus, 230V halogenlampor (R) och de flesta typer av elektroniska transformatorer (C). Till och frånslag via tryck på vred. Möjlighet till trappomkastning. Kan kompletteras med LED-Nattljus (gäller ej 1000W) med hjälp av ett kit som består av vit LED-lampa som monteras på insatsen och en ljusledare som monteras på centrumplattan. Lyser i OFF läge. Möjlighet finns även att byta centrumplatta till en transparent med färginlägg eller i borstat stål. För infällt IP20 montage i apparatdosa c/c 60 eller för utanpåliggande montage i 35mm dosa. Kan uppgraderas till IP44, för infällt montage används tätningssats och för utvändigt montage används utanpåliggande dosa i IP44. Kompletteras med valfri Exxact ram.

Serie Schneider Electric Exxact

Monteringstyp Infälld

Märkspänning 230 V

Monteringsmetod Skruvanslutning

Höjd 71 mm

Bredd 71 mm

Djup 29 mm

Färg Metallic

EAN 3606480301957

E-nummer 1370628

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Rekommenderat