Sormat 9640011012Art.nr: 4093502

Sormat
Spikklammer
vit
Beskrivning
Art.nr: 4093502
Spikklammer SC är till för att fixera kablar, rör och andra föremål. SC är tillverkad av polypropylen vilket gör clipset böjligt och stötsäkert. SC tål olika temperaturförhållanden och står emot de flesta kemikalier.
Prisjakt
PriceRunner
Försäljningspris: 81 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4093502
Spikklammer SC är till för att fixera kablar, rör och andra föremål. SC är tillverkad av polypropylen vilket gör clipset böjligt och stötsäkert. SC tål olika temperaturförhållanden och står emot de flesta kemikalier.

Produktinformation

Spikklammer SC är till för att fixera kablar, rör och andra föremål. SC är tillverkad av polypropylen vilket gör clipset böjligt och stötsäkert. SC tål olika temperaturförhållanden och står emot de flesta kemikalier. Genom sin böjlighet klarar en storlek flera kabeldimensioner.

SC är också mycket lätt att trycka på kabeln. Clipset är försett med en härdad stålspik som är förzinkad. Spiken gör att SC klammern också kan användas i mycket hårda träslag.
Tekniska data 
Diameter spik2 mm
DubbelmodellNej
FormRund
FärgVit
Härdad stålspikJa
Infästningsdjup19 mm
Lämplig för diameter8-12 mm
Längd spik30 mm
MaterialPlast
MaterialkvalitetÖvrigt
Med skruvNej
Med spikJa
RörlåsningNej
TransparentNej
Typ av fastsättningSpik
YtskyddGalvaniserad/Elförzinkad
REACH Datum2023-03-27
REACH InformationspliktNej

Material Plast

Längd 30 mm

Kabelstorlek, max. 12 mm

Kabelstorlek, min. 8 mm

Klammerutförande Enkelsidig

Färg Vit

EAN 6416031110122

E-nummer 1500986

Tillverkare 

Kontakta tillverkaren Kontakta oss för mer information

Rekommenderat