Hellermann Tyton T50ROSEC4A-WArt.nr: 4025415
Buntband
och kantclips
Beskrivning
Art.nr: 4025415Dessa buntband och kantclips är lämpliga för användning i milöer som är extra utsatta för solens påverkan. T ex på solpanler för att fixera strängkablar längs med panelkanterna.
690 kr
Inkl. moms
Skickas om 8-10 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4025415Dessa buntband och kantclips är lämpliga för användning i milöer som är extra utsatta för solens påverkan. T ex på solpanler för att fixera strängkablar längs med panelkanterna.
Produktinformation
HellermannTyton buntband och kantclips används för kabelhantering vid solpaneler och andra miljöer som utsätts för starkt solljus. Produkterna är tillverkade av polyamid (PA) med obehandlad yta och är halogenfria, levereras i svart och saknar textremsa. Bandförslutningen sker med plasttunga/-näsa och modellen har yttre kuggning; låset är inte öppningsbart och flamklassningen enligt UL94 är V2. Bandet har en bredd på 4,6 mm, tjocklek 1,5 mm och längd 200 mm, är anpassat för bunt-/dukdiameter 1,5–45 mm, har en minsta dragkraft på 225 N och ett driftstemperaturområde från -40 till 85 °C; produkten är varken transparent eller fluorescerande.
| Tekniska data | |
| Bandförslutning | Plasttunga/-näsa |
| Bredd band | 4.6 mm |
| Bunt-/Duktdiameter | 1.5-45 mm |
| Drifttemperatur | -40-85 °C |
| Flambeständighet installationsmaterialklass (UL94) | V2 |
| Färg | Svart |
| Halogenfri | Ja |
| Klämområde från/till | 1-3 mm |
| Längd band | 200 mm |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | PA (polyamid) |
| Min. dragkraft | 225 N |
| Modell/Utförande | Yttre kuggning |
| Typ av fastsättning | Kantclips |
| UV-stabil enligt ASTM D6779 | Ja |
Längd 200 mm
UV-beständig Ja
Öppningsbar Nej
Låsbar Nej
Färg Svart
EAN 4031026449111
E-nummer 1518176
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
