SG Armaturen 7021982123849Art.nr: 4004882
LED-armatur
27 W
Beskrivning
Art.nr: 4004882Sense 320 3-fas DALI passar bra som allmänbelysning som exempelvis i butiker. Kompatibel med SG:s Shopline DALI 3-fassystem.
2 042 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Ej beställningsbar för tillfället
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4004882Sense 320 3-fas DALI passar bra som allmänbelysning som exempelvis i butiker. Kompatibel med SG:s Shopline DALI 3-fassystem.
Produktinformation
Sense 320 3-fas DALI passar bra som allmänbelysning som exempelvis i butiker.
Kompatibel med SG:s Shopline DALI 3-fassystem.Tunn profil med opalprismatisk front med låg bländningsfaktor. Drivern är integrerad i skenadaptern.
Kompatibel med SG:s Shopline DALI 3-fassystem.Tunn profil med opalprismatisk front med låg bländningsfaktor. Drivern är integrerad i skenadaptern.
| Tekniska data | |
| Antal poler | 2 |
|---|---|
| Bibehållet ljusflöde vid genomsnittlig livslängd 100 000 tim (25 °C omgivning) | 80 % |
| Borstad yta | Ja |
| Bortfall vid genomsnittlig livslängd 100 000 tim (25 °C omgivning) | 20 % |
| Diameter (yttermått) | 320 mm |
| Dimning DALI | Ja |
| Dimning DALI-2 | Ja |
| Drivdon | LED-drivdon (konstantström) |
| Drivdon ingår | Ja |
| Effektfaktor | 100 |
| Energieffektivitetsklass | A++ |
| Fotobiologisk säkerhet (EN 62471) | RG0 |
| Färg hus/kapsling/stomme | Vit |
| Färgbeständighet (McAdam ellipse) | SDCM3 |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80-89 |
| Höjd/Djup | 25 mm |
Energimärkning Ljuskälla - A
Ljusflöde 3310 lm
Färgtemperatur 3000 K
Dimbar Ja
Höjd 25 mm
Effekt lampa 27 W
Färg Vit
EAN 7021982123849
E-nummer 7403287
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

