Narva LPF314106-DArt.nr: 4012644
LED-lampa
Beskrivning
Art.nr: 4012644Dimbar LED-ljuskälla Klot Opal med E14 sockel. Passar bra som dekorbelysning och allmänbelysning inomhus och utomhus.
67 kr
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4012644Dimbar LED-ljuskälla Klot Opal med E14 sockel. Passar bra som dekorbelysning och allmänbelysning inomhus och utomhus.
Produktinformation
Dimbar LED-ljuskälla Klot Opal med E14 sockel. Passar bra som dekorbelysning och allmänbelysning inomhus och utomhus.
Stilrena lampor i opaliserat glas som ger ett varmt och stämningsfullt ljus och de dimrar fint. De förhöjer stilen på öppna armaturer och ni slipper bländningen som kan komma från klara lampor.
De kan med fördel användas till armaturer med skärmar för att slippa skuggningar på skärmen.
Stilrena lampor i opaliserat glas som ger ett varmt och stämningsfullt ljus och de dimrar fint. De förhöjer stilen på öppna armaturer och ni slipper bländningen som kan komma från klara lampor.
De kan med fördel användas till armaturer med skärmar för att slippa skuggningar på skärmen.
| Tekniska data | |
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Dimningsbar | Ja |
| Effekt ljuskälla | 6 W |
| Effektfaktor | 0.5 |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0.12 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | F |
| Färgbeständighet (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 90-100 |
| Genomsnittlig nominell livslängd | 15000 h |
Energimärkning Ljuskälla - F
Färgtemperatur 2700 K
Brinntid 15000 h
Dimbar Ja
Sockel E14
Effekt lampa 6 W
EAN 7391316571906
E-nummer 8297770
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information


