Osram Haloline ECO SuperstarArt.nr: 2820912
Halogenrör
75 mm
Beskrivning
Art.nr: 2820912Halogenlampa som är en idealisk ljuskälla för små strålkastare. Kan enkelt regleras med en konventionell dimmer och har 20% lägre effektförbrukning med bibehållen ljusmängd.
59 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Ej beställningsbar för tillfället
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 2820912Halogenlampa som är en idealisk ljuskälla för små strålkastare. Kan enkelt regleras med en konventionell dimmer och har 20% lägre effektförbrukning med bibehållen ljusmängd.
Produktinformation
Osram Haloline Eco Supestar är en halogenlampa som är en idealisk ljuskälla för små strålkastare. För drift direkt på nätspänningen utan några förkopplingsdon, valfritt brinnläge. Armaturer med frontglas ska alltid användas, både inomhus och utomhus.
- Kan enkelt regleras med en konventionell dimmer
- 20% lägre effektförbrukning med bibehållen ljusmängd
- Brinntid cirka 2000 timmar
| Lampform | Rörform |
| Sockel | R7s |
| Ljusflöde | 2250 lm |
| Modell/Utförande | Klar |
| Lampspänning | 220-240 V |
| Diameter | 12 mm |
| Färgtemperatur | 2900 K |
| Total längd | 75 mm |
| Medellivslängd | 2000 h |
| Effekt ljuskälla | 120 W |
Energimärkning Ljuskälla - G
Ljusflöde 2250 lm
EAN 4008321928931
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

