Westal Athena II 04-3-04Art.nr: 4044254
Plafond
12 W
Beskrivning
Art.nr: 4044254Tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet med DIP-swtich för inställning av färgtemperatur. Armaturen styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet.
1 232 kr
Inkl. moms
6 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4044254Tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet med DIP-swtich för inställning av färgtemperatur. Armaturen styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet.
Produktinformation
Tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet med DIP-swtich för inställning av färgtemperatur. Armaturen styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet. Där kan funktioner som känslighet, tid för grundljus och om armaturen ska tända upp vid rörelse när det är ljust ute regleras. Vid max detektering ligger avståndet på ca 5m. Kommer med snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
| Tekniska data | |
| Antal poler | 3 |
|---|---|
| Diameter (yttermått) | 250 mm |
| Drivdon | LED-drivdon (konstantström) |
| Drivdon ingår | Ja |
| Färg hus/kapsling/stomme | Vit |
| Färg på ljus justerbar | Lägen |
| Färgbeständighet (McAdam ellipse) | SDCM3 |
| Färgtemperatur | 2700-4000 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80-89 |
| Höjd/Djup | 42 mm |
E-nummer 7026954
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

