Westal Athena II 04-3-03Art.nr: 4044253
Plafond
dimbar, 25 W
Beskrivning
Art.nr: 4044253Tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet med DIP-swtich för inställning av färgtemperatur. Dimbar med fram- bakkantsdimmer.
1 333 kr
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4044253Tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet med DIP-swtich för inställning av färgtemperatur. Dimbar med fram- bakkantsdimmer.
Produktinformation
Tunn tak- och väggplafond tillverkad i polykarbonat med opalt bländskydd, bestyckad med LED-enhet med DIP-swtich för inställning av färgtemperatur. Dimbar med fram- bakkantsdimmer. Med snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
| Tekniska data | |
| Antal poler | 3 |
|---|---|
| Diameter (yttermått) | 350 mm |
| Dimning bakkant (phase cut-off) | Ja |
| Dimning framkant (phase cut-on) | Ja |
| Drivdon | LED-drivdon (konstantström) |
| Drivdon ingår | Ja |
| Färg hus/kapsling/stomme | Vit |
| Färg på ljus justerbar | Lägen |
| Färgbeständighet (McAdam ellipse) | SDCM3 |
| Färgtemperatur | 2700-4000 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80-89 |
| Höjd/Djup | 42 mm |
E-nummer 7026953
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

