Hide-a-Lite Milo XL DownArt.nr: 3022260
Downlight
antracit, 4000K, 1300 lm
Beskrivning
Art.nr: 3022260Effektiv och väl avbländad armatur för montage i dikttak. Tidlös design, genomtänkt reflektorteknik och högt ljusflöde. IP55-klassning, anodiserad och pulverlackerad matt, sandblästrad finish för tuffa miljöer.
Produkten har utgått
Beskrivning
Art.nr: 3022260Effektiv och väl avbländad armatur för montage i dikttak. Tidlös design, genomtänkt reflektorteknik och högt ljusflöde. IP55-klassning, anodiserad och pulverlackerad matt, sandblästrad finish för tuffa miljöer.
Produktinformation
Hide-a-Lite Milo XL Down är en effektiv och väl avbländad armatur för montage i dikttak. Tidlös design, genomtänkt reflektorteknik och högt ljusflöde. IP55-klassning, anodiserad och pulverlackerad matt, sandblästrad finish för tuffa miljöer. Enkelt montage tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och löstagbar vidarekopplingsbar snabbplint.
- Det inbyggda drivdonet är fasdimringsbart
Leveransomfattning
- 1 st. LED-ljuskälla (inbyggd)
- 1 st. Drivdon (inbyggt)
- Distanser (för utanpåliggande kabeldragning)
| Tekniska data: | |
| Ljuskälla | LED (ingår, ej utbytbar) |
| Ljusfärg | Vit 4000K |
| Färgåtergivning | (Ra) >80 |
| Färgtolerans | (SDCM) 3 |
| Ljusstyrka | (cd) 2000 |
| Armaturlumen | 1300 lm |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Livslängd | L70 75 000h Ta 25°C |
| Nominell livslängd | 75000 h |
| Systemeffekt | 16W |
| Driftstemperaturområde | -20…+40 |
| Driftsmiljö | Inomhus, våta utrymmen, utomhus |
| IP-klassificering | IP55 |
| Skyddsklass | I |
| Montage | Utanpåliggande |
| Infästning | Skruvmontage |
| Mått (Höjd x Diameter) | 139 x 100 mm |
Serie Hide-a-Lite Milo
Färgtemperatur 4000 K, 4000 K
Spänningstyp AC
Ljuskälla LED
Ytterdiameter 100 mm
EAN 7392971138091
E-nummer 7704050
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
