Hide-a-Lite Bright Eye G2 Square IIArt.nr: 3021848
Downlight
2x6.8W, vit
Beskrivning
Art.nr: 3021848Infälld downlight på 2x6.8W i Square-utförande med två ljuspunkter på 3000K. Multichip med linsteknik ger ett väl avbländat ljus med högt ljusflöde, mycket god färgåtergivning och ljusbild med halogenkaraktär. Ljuspunkterna är riktbara och kan tiltas 30° och roteras 355°.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3021848Infälld downlight på 2x6.8W i Square-utförande med två ljuspunkter på 3000K. Multichip med linsteknik ger ett väl avbländat ljus med högt ljusflöde, mycket god färgåtergivning och ljusbild med halogenkaraktär. Ljuspunkterna är riktbara och kan tiltas 30° och roteras 355°.
Produktinformation
Hide-a-lite Bright Eye G2 Square II är en infälld downlight på 2x6.8W i Square-utförande med två ljuspunkter. Multichip med linsteknik ger ett väl avbländat ljus med högt ljusflöde, mycket god färgåtergivning och ljusbild med halogenkaraktär. Ljuspunkterna är riktbara och kan tiltas 30° och roteras 355°.
- Multichip och linsteknik med högt ljusflöde
- Mycket god färgåtergivning och ljusbild med halogenkaraktär
- Ljuspunkterna är riktbara och kan tiltas 30° och roteras 355°
- Kan monteras under spärrskikt tillsammans med Spot Guard Gles
- Drivdon med eller utan möjlighet till dimring beställs separat
Leveransomfattning
- 1 m kabel med minikontakt
- Snabbkopplingsbox
- Håltagningsmall
| Tekniska data: strong> | |
| Ljuskälla | LED ej utbytbar |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgåtergivning | >90 Ra |
| Armaturlumen | 1120 lm |
| Ljusstyrka | 2x1160 cd |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Nominell livslängd | 50000 h |
| Effekt Armatur | 6,8 W |
| Energieffektivitetsklass | A+ |
| Drivdonsmodell | Konstantström |
| Anslutningstyp | Kablage, Minikontakt |
| Anslutning | 2x0,5 mm² |
| Längd anslutning | 100 cm |
| Konstantström | 700 mA |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Kapslingsklass | IP21 |
| Skyddsklass | III |
| Montage | Infällt |
| Infästning | Spännfjäder |
| Taktjocklek Intervall | 3-26 mm |
| Brandsäkerhetsmärkning | Ej i isolering utan skyddskåpa |
| Godkännandemärkning | CE |
| Mått (LxBxH) | 172 x 92 x 56 mm |
| Vikt | 0,408 kg |
| Min. inbyggnadsmått | 280x200x60 mm |
| Min. luftvolym | 3360 cm3 |
| Höjd infälld/utvändig del | 54 mm / 2 mm |
| Håltagning (LxB) | 165x85 mm |
| Håltagning Ø | 83 mm |
| Håltagning antal | 2x , avstånd C/C 80 mm |
Färgtemperatur 3000 K, 3000 K
Spänningstyp DC
Ljuskälla LED
Bredd 92 mm
EAN 7392971127095
E-nummer 7464387
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
