Designlight Q-3MWArt.nr: 2817574
Downlight
med drivdon, 3000 K, fast
Beskrivning
Art.nr: 2817574En 400lm vit downlight på 4,2W och med en färgtemperatur på 3000 K. Lättinstallerad downlight med montering som kan utföras direkt mot isolering.
407 kr
Inkl. moms
3 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 2817574En 400lm vit downlight på 4,2W och med en färgtemperatur på 3000 K. Lättinstallerad downlight med montering som kan utföras direkt mot isolering.
Produktinformation
Designlight Q-3MW är en 400lm vit downlight på 4,2W och med en färgtemperatur på 3000 K. Lättinstallerad downlight med montering som kan utföras direkt mot isolering.
Egenskaper
Medföljande tillbehör
Egenskaper
- Kaplingsklass IP44
- Anpassats för 16 mm slanganslutning vilket förenklar arbetet för installatören
- Vinklingsbar
- Matt vit ytfinish
- Dimbar
Medföljande tillbehör
- Kombinerad kopplingsbox/drivdon
| Tekniska data: | |
| E-nummer | 7465758 |
| Effekt | 4,2W |
| Ljusflöde | 400lm |
| Färgtemperatur | 3000(K) |
| Färgåtergivning | >85 |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Ställbar | Nej |
| Anslutning | 230V |
| Kapslingsklass | IP44 |
| Diameter | 80mm |
| Håltagning | 70mm |
| Inbyggnadsdjup | 32,5mm |
Serie Designlight Q
Färgtemperatur 3000 K, 3000 K
Spänningstyp AC
Ljuskälla LED
Ytterdiameter 80 mm
EAN 7340132801193
E-nummer 7465758
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

