Gratis frakt över 999 kr*

Pro Point 71708090Art.nr: 3081434

Pro Point
Träskruv
8 mm Ø, C4
Beskrivning
Art.nr: 3081434
Träkonstruktionsskruv som är ett alternativ till att använda Fransk träskruv och Vagnsbult. CE-märkt för konstruktioner med hög belastning.
Prisjakt
PriceRunner
175 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Ej beställningsbar för tillfället
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3081434
Träkonstruktionsskruv som är ett alternativ till att använda Fransk träskruv och Vagnsbult. CE-märkt för konstruktioner med hög belastning.

Produktinformation

Träkonstruktionsskruv som är ett alternativ till att använda Fransk träskruv och Vagnsbult. CE-märkt för konstruktioner med hög belastning. Skruv med plant huvud och Torx 40-grepp. Korrosivitetsklass som rostfritt, C4. Saltspraytest, 1500 timmar, ger ett extremt rostskydd. Skruven uppfyller även kraven för C5 -M (marin). Gängform i spetsen som bidrar till snabbare och säkrare montage samt mindre risk för sprickor. Stort huvud för större kontaktyta och mindre risk för trängning i virket.

EAN 7340036811588

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Rekommenderat