Jetting Screws 811040Art.nr: 3015348
Sexkantsträskruv
10 mm, T6SF, UTV-C4, CE-EN14592
Beskrivning
Art.nr: 3015348Trägänga med skärande borrspets. Sexkantskruv med fläns.
343 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
4 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3015348Trägänga med skärande borrspets. Sexkantskruv med fläns.
Produktinformation
Trägänga med skärande borrspets. Sexkantskruv med fläns. Utvändig T6SF Jettingskruv (Jumbo Jetting) är en patenterad träskruv med sexkantskalle och fläns. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Sätthärdat stål.
| Tekniska data | |
| Diameter | 10 mm |
|---|---|
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 8.1 mm |
| Korrosionsklass (EN ISO 9223) | C4 |
| Längd | 40 mm |
| Längd gänga | 40 mm |
| Material | Stål |
| Nyckelvidd | 13 mm |
| Beteckning | T6SF |
| Brickdiameter | 16.5 mm |
| CE-märkning | EN 14592:2008 + A1:2012 |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 40 mm
Huvuddiameter 8.1 mm
Diameter 10 mm
Korrosivitetsklass C4
EAN 7393940023684
E-nummer 1544563
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
