Ejot 582020Art.nr: 3005320
Borrskruv
försänkt stål, PH2 FZB
Beskrivning
Art.nr: 3005320Borrande och gängpressande skruv. Skruven borrar sitt eget hål och pressar gängor i materialet.
349 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3005320Borrande och gängpressande skruv. Skruven borrar sitt eget hål och pressar gängor i materialet.
Produktinformation
Borrande och gängpressande skruv. Skruven borrar sitt eget hål och pressar gängor i materialet. Avsedd för stål material. Borrkapacitet upp till 4,3 mm materialtjocklek i stål. Utförande: B-gänga, försänkt huvud med Phillips krysspår. Borrspetsen har spiralborrsgeometri som ger exakt styrning och snabb start. Övrigt: Varvtal 1800-3000 rpm.
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 2 |
|---|---|
| Diameter | 3.5 mm |
| Diameter huvud | 7.3 mm |
| Försänkt huvud | Ja |
| Huvudform | Övrigt |
| Längd | 13 mm |
| Skruvsystem | Phillips (PH) |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Borrkapacitet | 2.25 mm |
| Material | Sätthärdat stål |
Förpackningsstorlek 1000 Styck
Längd 13 mm
Huvuddiameter 7.3 mm
Bits PH2
Diameter 3.5 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
Användningsmiljö Inomhus torr miljö
Korrosivitetsklass C1
EAN 7319615820204
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
