Heco Multi-Monti 911107161582Art.nr: 3009712
Betongskruv
MED BRICKA HP-UTV-C3
Beskrivning
Art.nr: 3009712MMS-S Betongskruv med sexkanthuvud med EPDM bricka (19x8,4x1). HP Coated, för utvändigt bruk.
3 148 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 8-10 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3009712MMS-S Betongskruv med sexkanthuvud med EPDM bricka (19x8,4x1). HP Coated, för utvändigt bruk.
Produktinformation
MMS-S Betongskruv med sexkanthuvud med EPDM bricka (19x8,4x1). HP Coated, för utvändigt bruk. Korrosionsskydd motsvarande 45 µm varmförzinkning.
Lämplig för infästning av sandwichelement av olika slag direkt mot betongpelare.
Lämplig för infästning av sandwichelement av olika slag direkt mot betongpelare.
| Tekniska data | |
| Diameter (yttermått) | 7.5 mm |
|---|---|
| Diameter borrhål | 6 mm |
| Längd | 160 mm |
| Material | Stål |
| Nyckelvidd | 13 |
| Beteckning | MMS-S |
| Borrdjup | 65 mm |
| Huvudform | Lågvälvt huvud |
| Korrosivitetsklass | C4 |
| Material | Kolstål |
| Monteringsdjup | 55 mm |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 160 mm
Användningsmiljö Inomhus våtrum
Korrosivitetsklass C3
EAN 7332061239642
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
