Ejot AVEX 101208Art.nr: 4069080
Multigripnit
AL/ST LF
Beskrivning
Art.nr: 4069080Ejot AVEX 101208 är en multigripnit med stort kullrigt huvud och splint av stål. Stort materialgreppområde gör att antalet nitvarianter kan reduceras.
1 822 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 5-9 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4069080Ejot AVEX 101208 är en multigripnit med stort kullrigt huvud och splint av stål. Stort materialgreppområde gör att antalet nitvarianter kan reduceras.
Produktinformation
Ejot AVEX 101208 är en multigripnit med stort kullrigt huvud och splint av stål. Stort materialgreppområde gör att antalet nitvarianter kan reduceras. Garanterad hålutfyllnad, möjliggör större håltoleranser och enklare ihoppassning av detaljer med bibehållen kvalité. Säkrad och inkapslad splinthuvud ger en luft och vattentät nitning. Helt vibrationssäker och bygger inte onödigt på baksidan. Niten monteras i borrat eller stansat hål 0,1-0,2 (min-max) mm större än nominell nitdiamater.
| Tekniska data | |
| Diameter | 3.2 mm |
|---|---|
| Klämområde | 0.8-4.8 mm |
| Längd | 7.9 mm |
| Material hylsa | Aluminium |
| Material splint | Stål |
| Beteckning | A 0410 |
| Huvud | Stort kullrigt |
| Huvuddiameter | 8.2 mm |
Förpackningsstorlek 1000 Styck
Längd 7.9 mm
EAN 7319611012085
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
