Ejot 130499Art.nr: 4069050
Blindnit
AL/ST, kullrig
Beskrivning
Art.nr: 4069050Ejot 130499 är en blindnit med kullrigt huvud och splint av stål. Långa BS-nitar av standardtyp är avsedda att nita i extra tjocka material eller där konstruktionen kräver långa nitar.
484 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 4-7 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4069050Ejot 130499 är en blindnit med kullrigt huvud och splint av stål. Långa BS-nitar av standardtyp är avsedda att nita i extra tjocka material eller där konstruktionen kräver långa nitar.
Produktinformation
Ejot 130499 är en blindnit med kullrigt huvud och splint av stål. Långa BS-nitar av standardtyp är avsedda att nita i extra tjocka material eller där konstruktionen kräver långa nitar. Nitar av BS-typ kan levereras i olika utföranden och material. Niten monteras i borrat eller stansat hål 0,1-0,2 (min-max) mm större än nominell nitdiamater.
| Tekniska data | |
| Diameter | 6.4 mm |
|---|---|
| Klämområde | 29.0-42.0 mm |
| Längd | 50 mm |
| Material hylsa | Aluminium |
| Material splint | Stål |
| Beteckning | AL 6450 ST |
| Huvud | Kullrigt |
| Huvuddiameter | 13 mm |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 50 mm
EAN 7319611304999
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
