Ejot 130493Art.nr: 4011315
Blindnit
AL/ST, kullrig
Beskrivning
Art.nr: 4011315Ejot 130493 är en blindnit med kullrigt huvud och splint av stål. Långa BS-nitar av standardtyp är avsedda att nita i extra tjocka material eller där konstruktionen kräver långa nitar.
196 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 4-7 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4011315Ejot 130493 är en blindnit med kullrigt huvud och splint av stål. Långa BS-nitar av standardtyp är avsedda att nita i extra tjocka material eller där konstruktionen kräver långa nitar.
Produktinformation
Ejot 130493 är en blindnit med kullrigt huvud och splint av stål. Långa BS-nitar av standardtyp är avsedda att nita i extra tjocka material eller där konstruktionen kräver långa nitar. Nitar av BS-typ kan levereras i olika utföranden och material. Niten monteras i borrat eller stansat hål 0,1-0,2 (min-max) mm större än nominell nitdiamater.
| Tekniska data | |
| Diameter | 4.8 mm |
|---|---|
| Klämområde | 40.0-45.0 mm |
| Längd | 50 mm |
| Material hylsa | Aluminium |
| Material splint | Stål |
| Beteckning | AL 4850 ST |
| Huvud | Kullrigt |
| Huvuddiameter | 9.5 mm |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 50 mm
EAN 7319611304937
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
