ASSA 222-50Art.nr: 3019843
Låshus
Beskrivning
Art.nr: 3019843Låshus med 50 mm dorndjup för ytter- och innerdörrar, entrédörrar, tekniska utrymmen etc. Försedd med cylinder- förreglings- och tryckesfall som dras in med nyckel eller vred.
1 357 kr
Inkl. moms
Skickas om 10-12 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3019843Låshus med 50 mm dorndjup för ytter- och innerdörrar, entrédörrar, tekniska utrymmen etc. Försedd med cylinder- förreglings- och tryckesfall som dras in med nyckel eller vred.
Produktinformation
ASSA 222-50 är ett låshus i högerutförande för ytter- och innerdörrar, entrédörrar, tekniska utrymmen etc. Försedd med cylinder- förreglings- och tryckesfall som dras in med nyckel eller vred. Tryckesfallen dras in med trycke och cylinderfallen är ej uppställningsbar. Förregling av cylinderfallen sker automatiskt vid 14 mm utlåsning och intryck förreglingsfall. Vändbara fallar för alternativ dörrhängning. Kan kombineras med elslutbleck. Låshuset har ett dorndjupsutförande på 50 mm.
- Utförande: Höger
- Dorndjupsutförande: 50 mm:För ytter- och innerdörrar, entrédörrar, tekniska utrymmen etc.
- Cylinder- förreglings- och tryckesfall
- Tryckesfallen dras in med trycke
- Cylinderfall ej uppställningsbar
- Automatisk förregling av cylinderfallen vid 14 mm utlåstning och intryck förreglingsfall
- Vändbara fallar för alternativ dörrhängning
- Kan kombineras med elslutbleck
- Tryckesfall av stål för brandklassade dörrar
- Certifierat enligt SS-EN 12209
