Adax VPS1008EArt.nr: 3135231
Våtrumsradiator
800W
Beskrivning
Art.nr: 3135231VPS 10 är våtrumsradiator som lämpar sig för badrum och barnstugor. Med låg yttemperatur på max 60 grader och det automatiska överhettningsskyddet blir VPS 10 både säker och barnvänlig.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3135231VPS 10 är våtrumsradiator som lämpar sig för badrum och barnstugor. Med låg yttemperatur på max 60 grader och det automatiska överhettningsskyddet blir VPS 10 både säker och barnvänlig.
Produktinformation
VPS 10 är våtrumsradiator som lämpar sig för badrum och barnstugor. Med låg yttemperatur på max 60 grader och det automatiska överhettningsskyddet blir VPS 10 både säker och barnvänlig. VPS 10 har elektronisk termostat och finns både i 400V eller 230V. VPS är dubbelisolerad och IP 24C klass II med 5 års garanti. Som tillbehör finns petskydd.
| Tekniska data | |
| REACH Datum | 2021-08-26 |
|---|---|
| REACH Informationsplikt | No |
| Typ | VPS 1008 EM |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Bredd | 696 mm |
| Digital indikering | Nej |
| Djup | 95 mm |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Elanslutning | Övrigt |
| Färg | Vit |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Höjd | 325 mm |
| Kan styras via app | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP24 |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Känner av öppet fönster | Ja |
| Luftutblås | Översida |
| Lämplig för BUS-anslutning | Nej |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Ja |
| Material front | Stål |
| Material värmeelement | Stål |
| Matningsspänning | 380-400 V |
| Med dekorativ yta | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med närvaroindikator | Nej |
| Med tidsbrytare | Ja |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Monteringsmetod | Väggmodell |
| Monteringsriktning | Horisontell |
| Olje-/vätskefylld | Nej |
| Placering reglerpanel | Sida |
| Programmerbar | Ja |
| Skyddsklass | II |
| Uppvärmningseffekt | 800 W |
| Vikt | 3.24 kg |
| Överhettningsskydd | Ja |
Spänning 400 V
Med fläkt Nej
Höjd 325 mm
Effekt 800 W
Bredd 696 mm
EAN 7040667821306
E-nummer 8555549
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
